MIODOWA SIELANKA! Miód Pszczeli z Szyszkami Chmielu i Melisą 440 g
Opis
Miód Pszczeli Nektarowy Wielokwiatowy Majowy
z Melisą i Szyszkami Chmielu
440 g
Mamy do zaoferowania Państwu miód z pasiek znajdujących się w kilku miejscach na terenie gmin Lubin, Ścinawa i Prochowice na Dolnym Śląsku.
Zioła dodawane do miodu, zbierane są z naszego, przydomowego ogródka i naszego lasu. Miejsca te znajdują się daleko od często uczęszczanych dróg. Aby zioła zachowały jak najwięcej wartości odżywczych, suszone są w warunkach naturalnych, w ciemnym, przewiewnym miejscu.
Do tej pory zioła zbierałam dla siebie i swojej rodziny, ale tej wiosny skończyłam kurs zielarski połączony z fitoterapią, powiększyłam zbiory ziół i oprócz dodawania ich do miodu, postaram się też dzielić tutaj wiedzą na temat ich stosowania. Pozdrawiam. Aneta z Uroczyska :)
Miód Wielokwiatowy Majowy - nazywany jest miodem tysiąca kwiatów. Wytwarzany przez pszczoły z nektarów z wielu roślin kwitnących na polach, w sadach, lasach i na łąkach w tym samym czasie. Wiosną powstaje miód lekki, odżywczy i bogaty w witaminy. Z tego względu miód wielokwiatowy wiosenny, jest niezwykle cennym źródłem energii dla mięśnia sercowego. Pomaga również przy kłopotach z trawieniem, wątrobą.
Melisa lekarska- znana już w starożytności jako roślina lecznicza i miododajna. Działa ogólnie uspokajająco oraz pobudza czynność trawienność żołądka. Polecana w wyczerpaniu nerwowym, neurastenii, w zaburzeniach trawienia i schorzeniach dróg żółciowych.
Skład chemiczny melisy: garbniki, flawonoidy, olejek eteryczny, sole mineralne, geraniol, aldehydy monoterpenowe, triterpeny, kwas askorbowy, karotenoidy, związki żywicze, śluz, witaminę C oraz kwas rozmarynowy.
Szyszki Chmielu- w starożytności ceniono bardziej jego właściwości smakowe, dopiero od czasów Renesansu wprowadzony został do medycyny. Chmiel zalecany jest głównie jako środek uspokajający, w sanach wyczerpania nerwowego, bezsenności, ogólnym osłabieniu.
Skład chemiczny chmielu: gikozyd siarkocyjanowy (synigryna), który rozpada się do oleju gorczycowego, kwasy goryczowe, będące pochodnymi floroglucyny (takie jak humulon i lupulon), flawonoidy (na przykład ksantohumol, izoksantohumol, kemferol, kwercetyna i rutyna), garbniki skondensowane, olejek eteryczny (zawierający humulen, kariofilen, beta-mircen) oraz aminokwasy.
(źródło info: "Zioła i ich stosowanie" Doc. dr hab. Barbara Kuźnicka, mgr Maria Dziak; opieka.farm; doz.pl)
Przygotowanie: Skrystalizowany miód został wymieszany ze zmieloną Melisą (około 3 g zioła na słoik) i zmielonymi Szyszkami Chmielu (około 2 g na słoik)
UWAGA: Nie ma możliwości zamówienia większej ilości miodu. Wystawiam tutaj po kilka sztuk miodów z danym ziołem i jeśli się skończy, można się spodziewać, że jeśli jakieś ziółko mi zostanie, to za jakiś czas "dorobię" nowe miodki i dodam je tutaj ponownie (kilka sztuk :)
Prosto Z Ula Do Słoika! Miód bezpośrednio po odwirowaniu z ramek, rozlewamy do słoików (lub wiaderek) dzięki czemu zachowuje jak najwięcej aromatu i wartości odżywczych.
UWAGA: Na jedną paczkę wchodzi 17 słoików 1,1 kg (maksymalna waga to 19 kg). W związku z tym, system automatycznie zablokuje Państwu możliwość kupienia większej ilości, jeśli waga całości zamówienia, zostanie przekroczona.